Deze vorm is gericht op het openen van de kleine hemelse cirkel.
Beide vormen zijn afkomstig van de Chinese grootmeester Wang Shen De, en zijn een combinatie van taoïstische en boeddhistische Qi Gong. Wang Shen De werd vanaf zijn 8e geschoold in een klooster in Tian Tai Shan (Hemelse Plateau Gebergte). Kenmerkend is dat deze vormen naast gezondheidsdoeleinden ook gericht zijn op spirituele ontwikkeling.
“De juiste (oprechte, grote) weg van de Medicijn Boeddha van het grote mededogen.”
Hong De
1.
Deze methode is een combinatie van bewegende en een stilstaande oefeningen. Het is een systeem wat ontwikkeld is als een fysieke en mentale training. Samen vormen zij een eenheid. De training bestaat uit afwisselende oefeningen. Deze oefeningen zijn bedoeld voor cultivatie en ondersteuning van het bevorderen van zowel je vakbekwaamheid (Gong: ontwikkeling van je lichaamseigen energie) als rust en morele gedrag) en specifiek het verdrijven van het lijden van geest en lichaam.
2.
“De grote weg (TAO) is eenvoud”. Deze gezegde betekent dat je jezelf bent, je bescheiden opstelt en dat je kunt “loslaten”. Je voert de oefeningen uit zonder verwachtingen en verlangen naar resultaat. Wanneer je met eenvoud en zonder verlangen deze methode gaat trainen, dan kan er geen negatieve reactie ontstaan. Wanneer je deze methode leert beheersen, verandert je energie uitstraling zodanig dat dit jezelf en ook anderen ten goede komt. Je kunt met verschillende intensiteit en doelstelling je eigen doel bereiken. Oefen je frequent en zonder onderbrekingen, dan kun je een steeds dieper en hoger niveau bereiken dat rechtstreeks leidt naar de grote weg (Da Tao) van de hoogste kunde (Gao Gong).
Je oefent in het basis stadium voor het verkrijgen van een gezond lichaam, om ziekte te verdrijven of de levensduur te verlengen, zonder enige intentie (visualisatie) toe te voegen. Je oefent de bewegingen op eenvoudige en comfortabele wijze. Hiermee kan je de energie in het organisme zodanig activeren dat je yin en yang in balans brengt. De activiteit van de functie van qi en het mechanisme van de interne organen (zang fu) worden geactiveerd en gereguleerd.
Wanneer je de methode op het middelste niveau van de ademhaling, en met de intentie en de vastberadenheid (Ding Li) zodat je rust in jezelf vindt. Bij elke beweging slaag je erin de activiteit van de beweging, de ademhaling en je visualisatie in harmonie op elkaar af te stemmen. Het op en neer gaan en openen en sluiten van qi, meridianen, energiepunten en bloedvaten in je lichaam versmelt in harmonie tot een geheel met je fysieke lichaam, botten, huid en spieren. Bij het reguleren van de ademhaling moetje de adem stoppen telkens wanneer je een serie bewegingen uitvoert. Dus: Inademen – stoppen – uitademen komt overeen met een volledige beweging.
Wanneer je met de methode van het cultiveren het hoogste stadium wil bereiken dan moet je vanuit de basis van het midden stadium contact maken met de kosmische energie, zodat de hemel, de aarde en de mens een geheel wordt. Hier ontstaat de mentale en fysieke veranderingen. De verborgen capaciteiten, de unieke gaven in de mens komen weer tot stand. Je hebt de persoonlijke begeleiding van de meester nodig om het middelste en hoogste stadium te bereiken. Bij dit niveau kiest de meester zijn leerling. Als hij instructies geeft in woord en daad, slechts dan kan je de kunde van dit stadium ontvangen. Dit stadium is het hoogste spirituele niveau.
3.
Het beoefenen in een groep onder leiding van de meester bevordert het energieveld van de individu en de gehele groep. Hierdoor kan men sneller inzicht verkrijgen in deze methode. Men kan bijvoorbeeld tintelingen, koude, warmte gaan voelen in het lichaam. Men wordt zich steeds meer bewust van energie. De theorie van de filosofie van “de juiste weg” (Zhen Gong) tot grote gezondheid stelt: ‘in de duizenden werelden van het heelal passen alle dingen hun qi aan en voelen elkaar aan. De mensheid, alle natuurverschijnselen en alle objecten, en alles wat qi verkrijgt ontstaat, wat qi verliest gaat dood. Daarom is de correcte oefening gebaseerd op de fundamenten van de verschijnselen van het leven. Om geluk en wijsheid over te brengen aan de mensen, spreidt men in de kosmos het grote en sterke ritueel leven en gezondheid uit van de grote correcte weg en ruimte overschrijdt. Men moedigt aan dat als iedereen de grote deugd beoefent, dat dit de mensen ten goede komt. Men volgt de grote weg, beoefent de grote deugd, toont barmhartigheid, bevrijdt zijn egoïsme en geslotenheid en bouwt samen aan een gezonde wereld. Men bevrijdt zich van de geslotenheid van het dagelijks leven waardoor de instabiliteit van jezelf verandert, zodat je mentaal en fysiek gezond wordt. Gezamenlijk toont men een liefhebbend hart, en een medelevend hart. Men laat de bezorgdheid om de wereld los, men draagt zorg voor de samenleving, en beschermt de natuur. Men maakt zich los van de heftige emoties die behoren bij succes en mislukking in het persoonlijk leven. Men laat zich niet meer meeslepen met deze heftige emoties. De energie van één persoon wordt versterkt tot een groot energieveld. Dit energieveld vormt samen met de andere personen (en hun energieveld) een nieuw groot energieveld. Als men samen oefent, dan resoneert de energiefrequentie op harmonieuze en synchrone wijze, en vormt een energieveld van grote gezondheid. Daarom moetje in deze oefening speciaal benadrukken het morele gedrag in jou te veranderen in sociale en medelevende aspecten. Hoe meer mensen je kunt helpen hoe hoger je verdienste en deugd (moreel gedrag). Hoe hoger je spirituele niveau en hoe meer je kunt ontvangen. Op de plaats waar in een groep lesgegeven en getraind wordt is het gevoel van qi sterker, is het energieveld veel groter en sterker, de zichtbare effecten zijn groter, en de verdienste en deugd zijn groot. De beoefenaar ervaart met elke beweging en ademhaling de reacties en de veranderingen in het lichaam en de zintuigen. Door regelmatig te oefenen gaat men van het niveau van de rationele waarneming naar het niveau van bewustwording waarbij men tot inzichten komt. De kwaliteit van de fysieke en mentale gesteldheid verbetert en de ontwikkeling gaat steeds sneller vooruit.
Voor het leren van de oefeningen en het cultiveren van de weg, ligt het waardevolle in de kunde onder goede wil (Xin Yi), en bij het cultiveren van de weg moet men zeker de juiste methode en de vier punten respecteren:
Ludwig Schutte, is sinds zijn 6e jaar bezig met oosterse krijgskunsten. Na diagnose van reuma heeft hij zich sedert 1996 in de Taoistische interne energietraining verdiept. In 2015 werd vastgesteld dat er geen meetbare waarden van reuma meer in zijn bloed terug te vinden waren.
Hij houdt zich intensief bezig met de oosterse leer rond de Body & Mind relatie. Hij is zowel westers als oosters opgeleid en gecertificeerd in Hypnotherapie, Neuro Linguïstisch Programmeren, Orthomoleculaire geneeskunde en diverse Oosterse therapieën. Hij heeft zijn studie Toegepaste Osteopatische Manipulaties (2006-2015) voor o.a. de viscera en het bekken afgerond. Studeert sedert 2003 Chinese en Taoistische geneeskunde.
Verder is hij actief als Traditional Chinese Medicine (TCM)-, Qigong-, Acupunctuur en Massage therapeut en geeft les in Tai Chi, Self Defence, Qigong, Yoga (o.a. Taoïstische Yoga), Healing Tao, Meditatie en Oosterse Massage vormen. Naast het doceren aan groepen geeft hij ook personal body en mind coaching sessies.
Hij is de grondlegger van modules zoals (Rol)Stoel Tai Chi Chi Kung, het Mindfulness Based Movement Therapie (MBMT) programma voor Kanker, de serie Helende Liefde Massage voor stellen en de Energetische Therapeut.
KRO-Heb ik genoeg Energie 28feb-2007
VPRO-Thema Kanker, je lot in eigen hand
Daoist Cosmic Healing Academy |
Boedhha’s helende handen |
Medicijn Boedhha Qigong |
Stamcell Qigong |
Wisdom Chi Kung |
Medical Qigong |
Cosmic Healing Qigong | Module 1 |
Cosmic Healing Qigong | Module 2 |
Karsai Nei Tsang massage |
Chi Nei Tsang massage |
Chi Nei Tsang en Therapeutische Guasha |
Regeneratie vh beenmerg en heling vd familie structuur – workshop |
Opschonen van mentale vermoeidheid- workshop |
Verwijderen van Psychische Interferentie |
Energie-Integriteit voor Healing Professionals |
Problemen met Meesters, Gurus en spirituele gidsen |
Van Alphenstraat 2
2274 NA Voorburg
-----------------------------------------
*** CONTACT gegevens ***
------------------------------------------
Tel: 06-10236313
Email: info@yinyangbalance.nl
Algemene Voorwaarden - Workshops
BTW nummer: NL001494313B15 Rekeningnummer: NL72INGB0006986992 KvK nummer: 51082187